Wyjdź za mnie! Wystawa Grupy 13

Grupa 13 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy 

Wyjdź za mnie!

który odbędzie się 21 listopada, w piątek, o godz. 18.00 

w Galerii AS, ul. Św. Tomasza 26, Kraków
Grupa 13 to kobiety graficzki i fotografki. Założeniem Grupy jest wspieranie się w pracy twórczej i wspólne wystawianie prac. Sztuka czasem jest tylko pretekstem do rozmów o życiu , czy wymianie ubranek dziecięcych, opowiadania o dniu codziennym, nowych pasjach i miłościach.

Grupa wspólnie wystawia w Polsce i za granicą od 2000 roku i ma za sobą 11 wystaw.

http://13grupa.blogspot.com

W obecnej wystawie biorą udział:
Joanna Adamusiak
Agnieszka Berezowska
Marta Bożyk
Julia Jarża
Agnieszka Dobosz
Elżbieta Kwasek-Stefańska
Małgorzata "Malwina" Niespodziewana
Katarzyna Niżegorodcew
Izabela Sieverding
Anna Sadowska
Aleksandra Miksztal
Weronika Szmuc
Joanna Wysocka-Panasiewicz

Wystawa „Wyjdź za mnie“ to konfrontacja z mitem białej sukni. Miłość, małżeństwo, ślub to kolejność wydarzeń, które są zwykle marzeniami małej dziewczynki. Co czujemy dziś jako czterdziestolatki zakładając białą suknię? Okazało się, że to wcale niełatwe doświadczenie. Każda z nas przebierając się w nią czuła coś innego i zaprezentowała coś innego. Sesja w sukni sprowokowała nas do refleksji o momencie, w którym jesteśmy w życiu. Okazało się, że różnie się w niej czujemy, niekoniecznie komfortowo i niekoniecznie nam pasuje ta biel i ten symbol. Już inaczej widzimy ślub, inaczej miłość inaczej szczęście aż po grób.

W jednej sali wystawowej zmieściłyśmy nasze portrety w białej sukni a w drugiej pudełka, w których ma znaleźć się to, czego nie pokazuje się światu całemu, coś bardzo osobistego, coś co jest teraz w nas. Marzenie, wspomnienie, westchnienie, dramat, oferta matrymonialna, złamane serce, szczęście, spełniona lub niespełniona miłość a może strach, niechęć, rozczarowanie, tajemnica.


Jest to nasza pierwsza wystawa, na której nie pokazujemy rysunku ani grafiki, a także nie podpisujemy prac nazwiskami, działamy jako grupa. Proces przygotowań do wystawy był demokratyczny i kolektywny. Efekt końcowy jest wynikiem rozmów, dyskusji  oraz głosu większości.