Sukienka 2 (z cyklu o Katarzynie Kobro) podczas Banketu ciał w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Dress 2 during The Body Banquet at the Museum of Modern Art in Warsaw

Miło mi poinformować, że jedna z moich prac z cyklu Kobro, pt. Sukienka 2  będzie "prezentowana" podczas Bankietu ciał w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

I am glad to inform that one of my artwork from Kobro cycle - The Dress 2 will be shown during The Body Banquet at the Museum of Modern Art in Warsaw.

Więcej info TU
More info HERE

CLIP

Koncepcja „Bankietu Ciał" nawiązuje do słynnego performansu francuskiej artystki Louise Bourgeois, a przez całą noc na trzech piętrach Emilii występować będą tancerze w kostiumach z najważniejszych performansów i ruchów artystycznych w sztuce XX i XXI wieku.

„Bankiet Ciał” będzie jednak okazją nie tylko do obejrzenia występów tanecznych, ale i jedną z najbardziej wyjątkowych tegorocznych zabaw sylwestrowych. Zagrają: The KDMS (polsko-brytyjskie objawienie indie/pop/boogie), austriacki enfant terrible muzyki elektronicznej Wolfram (a.k.a. Diskokaine, współpracownik m.in. Moby'ego, Hercules and the Love Affair czy Haddaway'a), Lies Vanborm & Tatiana Geysen aka T.Lizzy kolektyw producencko-didżejski z Belgii, lubiane warszawskie DJ'ki Ménage a Trois i szara eminencja polskiej sceny klubowej Artur8. Na start zagra znany z rozrywkowego zacięcia żeński duet didżejski Panny z Wilka.
...............................................................................................................
„Bankiet ciał”, w swej nazwie nawiązujący do słynnego perfomansu francuskiej artystki Louise Bourgeois, "The Body Banquet". Goście bawić się będą w towarzystwie performerów przebranych m.in. za Katarzynę Kobro, w stroje projektowane przez Sonię Delaunay dla dadaistów, charakterystyczne garnitury brytyjskiego duetu Gilbert i George i wiele innych przełomowych kostiumów. Pieczę nad strojami objął ceniony projektant i współczesny kubista Rafał Kowalski, a akcję choreograficzną przygotowuje znakomita choreografka i tancerka Maria Stokłosa.

za http://www.artmuseum.pl/

Małgorzata Malwina Niespodziewana Sukienka 2 (pierwsza z prawej), 2011